Savaş Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi, No: 57B İskenderun, Hatay
Bizi Arayın 541 589 3675

TÜRK HAMAMI

Kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan hamam günümüzde yoğun bir şekilde etkisi sürmese de halen devam etmekte. Hamamlara genellikle keyfi amaç için gidilse de aslında hamamın sağlığa ilişkin birçok faydası bulunuyor.

Tarihten bu günümüzde var olan hamam bugün geleneksel ve modern olarak yine kültürümüzde yer almaya devam ediyor. Keyfi amaçla kullanılmasını bir kenara bırakırsak sağlığa sayısız faydaları bulunur.

  • Hamamın en önemli yararlarından bir tanesi ise ölü deriyi vücuttan atmasıdır. Cildimizde ki ölü deriyi atarak yeni deriye kavuşmayı sağlar.
  • Kilo vermek isteyenler için büyük fayda sağlar. Hamama giderek buhar sıcaklığı sayesinde yağ yakımı hızlandırılabilir.
  • Hamam stresin giderilmesinde oldukça etkilidir. Sinirli ve gergin zamanlarda hamama giderek bedeninizi rahatlatabilirsiniz.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
  • Kan dolaşımını ve bedenin metabolik aktivitesini arttırır.
  • Kas gerginliklerini ve ağrıları giderir kısıtlı eklemleri açar.
  • Soğuk, astım ya da alerjik hastalıklardan dolayı oluşan sinüs tıkanıklıklarını azaltır.
  • Hamamda yapılan kese ve köpük masajlarıyla detoks etkisi sağlanarak bedeni toksinlerden arındırmış oluruz.

Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır.

Hamam lenf sistemine iyi gelir. Lenf sisteminin temizliğini sağlar. Bu nedenle ayda 1-2 kez gitmek çok faydalıdır.

Kas ağrılarını ve kas kramplarına hamam iyi gelir. Özellikle spor sonrası hamam yapılması önerilir. Eklemlerin ve kaslarda olan ağrıların hızla geçmesini sağlar.

GELİN HAMAMI

DÜĞÜN ÖNCESİ GELİN HAMAMI

  Gelin hamamlarında, kına gecesi ve bekarlığa veda partilerini de birarada organize etmek mümkün. Gelin hamamları modern ve geçmişin izleriyle hazırlanmış. A dan Z ye herşey düşünülmüş.

Gelin ve gelinin yakınları için özel peştemaller önceden hazırlanmış oluyor. Gelin için ayrılmış bölümde geline kese, köpüklü masaj, düğün öncesi cilt bakımı yapılıyor. Gelinin arkadaşlarıda kendilerine ayrılmış kısımda müzik eşliğinde eğlenebiliyorlar. İsteğe bağlı olarak kına ritüelleride yapılıyor.

 Gelin grubu için özel dekore edilmiş kısımda soğuk içecekler ve tatlı ikramları bulunuyor. Yine isteğe bağlı olarak açık bufe imkanı da var. Hamama girmek istemeyen gelinin yakınları içinde müzik eşliğinde eğlenebilecekleri bir alan mevcut.