Savaş Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi, No: 57B İskenderun, Hatay
Bizi Arayın 541 589 3675

Kendimizi en yorgun hissettiğimiz anda aklımıza gelen ilk şey, güzel bir masaj yaptırmaktır. Bu yüzyıllardır değişmeyen ve yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Yoğun iş stresi veya gergin olduğumuz herhangi bir anda rahatlamak için masaja gerek duyarız. Aynı zamanda ağrıları hafifletme, tedavi etme, kasları gevşetme gibi amaçlar için kullanırız.

Kaslarımızda bir ağrı hissettiğimizde, stresten kaçıp biraz da olsa gevşemek istediğimizde bir masaj salonunun kapısını çalarız. Hatta maddi durumu uygun olanların masaj konusunda uzmanlaşmış ülkeleri ziyaret ettiği bilinmektedir. Birçok farklı tekniği ile profesyonel olarak yapılması gereken masaj, tarih olarak da çok eskilere dayanmaktadır.

Masaj, tedavi yöntemi olarak sıklıkla uygulanmaktadır. Ama profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor ve bilinçsizce yapılan masajın kötü sonuçlar doğurabileceği biliniyor. Deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma gibi çok yönlü bir tedavi sunan masaj, kan dolaşımının artırılması ve damarların genişletilmesi mantığına dayanmaktadır. Ayrıca el, elektrik ve su gibi aracılarla yapılmaktadır. Tedavi, bakım ve rahatlama sağlama özellikleri ise en bilinen sonuçlarıdır.